Ana sayfa > Çözümleri > İçerik

CMM Yazılımının Temel Bilgisi

Jul 31, 2017

Üç koordinat ölçme makinesi, ana bilgisayar, yazılım sistemi, elektrik (kontrol) sistemi ve ölçüm kafası sisteminden oluşur. Aşağıdaki içerik esas olarak üç koordinatlı ölçme makinesinin bilgisayar yazılım sistemine girmiştir .

Bilgisayar veri işleme merkezidir. Ana işlevler şunlardır:

1. Kontrol sisteminin parametre ayarı; Üst bilgisayar kontrol sistemi ile iletişim kurar ve "süper terminal" aracılığıyla parametre ayarını uygular. Sistemin hata ayıklama ve test edilmesi için özel yazılım kullanılabilir.

2. Baş tanımını ve baş kalibrasyonunu ve probun yarıçap kompanzasyonunu gerçekleştirin; Farklı ölçme kafası konfigürasyonu ve farklı ölçme başlığı açıları ile ölçülen koordinat değerleri farklıdır. Farklı konfigürasyon sonuçlarının ve farklı ölçme başı pozisyonunun bir araya getirilebilmesi için ölçüm yapılmadan önce prob kalibrasyonu yapılmalıdır. Bu yöntemle, her ölçüm noktasının yarıçap kompanzasyonu yapmak için sonda yapılandırma bilgisi edinebilir ve farklı ölçme noktalarının koordinatlarını farklı açılardan "benchmark" baş konuma aktarabiliriz.

3. Ölçüm ihtiyacı için koordinat sistemini kurun. Yazılım parça referansıyla koordinat sistemini kurabilir ve ihtiyaca göre kaydırılabilir ve döndürülebilen parça koordinat sistemini ifade eder. Ölçüm kolaylığı için çoklu koordinat sistemi kurulabilir.

4. Ölçüm verilerini hesaplamak ve analiz etmek. Parça çizimleri için gerekli olan her türlü toleransı hesaplayabilir ve değerlendirebilir ve ölçüm sonuçlarını ölçmek için istatistiksel yazılımı kullanabilirsiniz. Dişli, eğri, yüzey ve karmaşık parçaları ölçmek için çeşitli özel ölçüm yazılımı kullanılabilir.

5. Programlama, hareket pozisyonunu bildirme ve kumanda sistemine dokunma; Ölçüm yazılımı, parti parçalarını otomatik ve doğru bir şekilde ölçmek veya taramak için kullanılabilen kullanıcı ihtiyaçlarına göre kayıt ölçümü ve çevrimdışı programlama vasıtasıyla programlanabilir.

6. Çıktı ölçüm raporu; Ölçüm yazılımında, operatör, şablonu ihtiyaç duyduğu biçime göre ayarlayabilir ve test raporu oluşturabilir.

7. Ölçüm verilerini belirtilen ağa veya bilgisayara gönderin. Ağ bağlantısı üzerinden bilgisayar veri, program girişi ve çıkışı gerçekleştirebilir.


Sorularınız veya tavsiyeleriniz varsa lütfen bize haber verin

E-posta: overseas@cmm-nano.com