Ana sayfa > Çözümleri > İçerik

CMM çevre koşulları

Aug 24, 2016

Koordinat ölçme makine yüksek hassasiyetli ölçüm cihazıolarak, böylece en iyi çalışma koşulları garantili ortamı durumuna belirli bir ölçüde onun ölçüm doğruluğunu etkileyebilir.

1. sıcaklık gereksinimi yüksek doğruluk ölçümü için

1.1 Sıcaklık aralığı: 20±2 ℃

1.2 ortam sıcaklığı: < 0.5 ℃/h; < 1 ℃ / 24h

1.3 sıcaklık değişimi: < 0.5 ℃/m

1.4 makine sıcaklık zaman dengeleme: > 48h

Açıklamalar: sıcaklık standart gereksinimleri ulaşmazsa makine doğruluğu azalır.

2. bağıl nem

Çalışma ortamı nem aşağıdaki iki ana yönü makinesinde etkiler:

Yüksek Nem, makinenin çalışma ve yaşam boyu etkilemeyecek şekilde makine parçaları pas kolaylaştırır; Düşük Nem oranı, bilgisayar ve kontrol sistemi çalışma üzerinde kötü etkisi neden böylece statik üretmek kolaylaştırır. Uygun nem aralığı % 45 olan — % 60.

3. temizlik

Olarak statik ve toz muhtemelen ölçüm makinesi, toz geçirmez koruma etkiler ve antistatik zemin yüzeyi ve duvar yüzeyi tasarım içine kabul edilmelidir.

4. hava ikmal

Temiz ve kuru. Onun nem oranı % 15'den az olduğunu

Hava tüketimi: 50L/dak

Hava basıncı: 6-10 bar

5. güç kaynağı

AC 220V, 50Hz, 2.5KVA; voltaj dalgalanması değil gerilim puan, % 5 daha büyük olmalıdır; CMM çoğaltma makinesi, parçalayıcı, vb Klima, örneğin, birlikte yüksek güçlü elektronik cihazlar ile kullanma. Halinde birlikte kullanılması esastır lütfen İZOLELİ transformatör veya yüksek frekans gürültü filtresi evlat edinmek.

6. temel titreşim gereksinimi

Frequency≤10Hz amplitude≤0.5 mm Titreşim

10 Hz < frequency≤30 Hz amplitude≤1mm titreşim

Frekans titreşimle > 30 Hz amplitude≤3μm

7. açılış

CMM güç kontrol sistemi ve pc sistem güvenilir ve istikrarlı çalışma sağlamak için biz-donatmak CMM ile bir bağımsız ve güvenilir topraklama sistemi. Topraklama sistemi tasarım yerel gerçek koşullarına göre olmalıdır ve topraklama direnci 4 ohm olmalıdır.

Jeolojik durumu kötü olduğunda, soyulmuş topraklama cihazı, kendini korumak için kaynaklı ve saha tarafından boyalı galvanizli düz çelik yapıldığı kabul edilmelidir. Topraklama cihazı uzatmak, ya da topraklama direnci 4 ohm olmalıdır.


Lütfen bize sorusu olan varsa veya tavsiye bilgilendirmek

E-posta:overseas@cmm-nano.com