Ana sayfa > Çözümleri > İçerik

CMM Ölçümü - Eğik Delik Ölçümü

Mar 20, 2017

Otomotiv motor sistemi hakkında oblik yağ deliği ve vana kılavuz deliği sıkça kullanılan yapıdadır. Genel olarak bu tür bir yapının işleme tabanı ile bir açısı vardır. Onların işleme hassasiyeti çok yüksektir, motor işlemesinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Ancak, doğru parça işleme gerçek değerini ölçmek için nasıl acilen bir sorun çözülmesi gerekir.

Modern ölçüm teknolojisinin, koordinat ölçüm cihazının hızlı gelişimi artık akıllı otomatik ölçümler yapabiliyor. Eğik delikler için herhangi bir yönde kolayca ölçülebilen döner sondayı kullanabilirsiniz. Ancak CMM'nin bazıları ölçme başlığını serbestçe döndüremeyen ölçme başlığını kullanıyor, açı hesaplamaları çok zor. Ancak iki boyutlu dönme açısı teorisini kullanarak bazı açı hesaplama çalışmalarını sürdürebilir. Böylece prob fonksiyonunun yetersizliğini telafi edebilir, eğimli deliğin açısını daha doğru ölçebilir vb.

微信 图片 _20170320133831.jpg

İş parçalarının CMM ölçüm alanına rastgele yerleştirilmesi, kalibre etmemiz gereken alanın eğilmesi ve dönen takım tezgahını ölçen koordinat sisteminin referans çerçeveye paralel hale getirilmesi olasılığı vardır ve daha sonra iş parçası Iş parçası üzerinde koordine etmek.

İş parçası, tezgah üzerinde iyi sabitlenmişse, sadece birbirine eğimli bir düzlem üzerinde sadece iki eksen eğimi olabilir. Yani, iki koordinat referans çerçevesinin ortak bir ekseni var demektir. Değişken eksene dik olan iki ekseni döndürmeliyiz, paralel olma eğiliminde olsunlar. İki boyutlu bulma yeterlidir.


Sorularınız veya tavsiyeleriniz varsa lütfen bize haber verin

E-posta: denizaşırı! Cmm-nano.com