Ana sayfa > Çözümleri > İçerik

Ters Mühendisliği CMM kullanımı

Aug 11, 2016

Tersine mühendislik bir tür ürün toplu üretim ve 20th yüzyıl geliştirilen ikincil geliştirme teknolojisi vardır. Çünkü geleneksel ürün geliştirme sipariş aksine, bu nedenle bu kez tersine mühendislik olarak başvurulur. Tersine mühendislik ticaret ve askeri donanım alanında sonucudur. Başlıca amacı özgün Ürünler Ölçüm yürütmek olduğu zaman kolayca gerekli üretim bilgi elde edemiyor. İkinci olarak CAD ürün modelini ayarlayın ve daha sonra yeni ürünler üretmek için ürün modeline uygun tedavi gerçekleştirmek için kullanmaktır. Tersine mühendislik içinde üç koordinat ölçüm makinesi önemli bir cihazıdır. Orijinal dijital ve ürün yüzey yeniden yapılanma süreci ürün üç koordinat ölçüm makinesi desteği gerektirir.

Dijital orijinal ürünlerin ters mühendislik gelişiminde ilk adım, aynı zamanda en önemli adımdır. Hassas dijital ürünleri ürün analizi yapısını ve ikincil ürün gelişimi etkileyebilir. Koordinat ölçüm makinesi kullanırken, çok daha yüksek doğruluk gereksinimi ve ürün doğru 3 d modeli elde edebilir.

Üç koordinat ölçüm makinesi iki türe ayrılabilir: Ölçüm başvurun ve temassız ölçüm. İletişim ölçüm yöntemi örnekleri ile baş temas algılama ve numune yüzeyi koordinatları kaydedin. Bu alt bölümlere tetikleyici türü ve sürekli türü. Havacılık ve uzay, otomotiv ve diğer sanayi büyük örnekleri için genellikle kişi ölçüm seçebilirsiniz. Tetikleyici türü ölçüm yapay olarak, hangi büyük eğrilik daha fazla puan almak veya Eğriliği Değiştir alan keskin planlanabilir. Alanında görece düz iken, doğruluk ihtiyacını karşılamak için daha az puanla ölçülebilir.

Temassız ölçüm yöntemi esas olarak optik, akustik, manyetizma alanında temel ilke ve benzeri temel alır. Hızla tüm yüzeyi yoğun Puan örneklerin çok sayıda toplama kümesi, hangi işletmek kolaydır ve yapay ölçüm planı azaltabilir.

Üç koordinat ölçüm makine tarafından yakalanmış veri miktarı çok büyük, hangi yüksek doğruluk gereksinim elde var. Çok ters mühendislik daha yaygın olarak kullanılır.


Bize herhangi bir soru veya tavsiye lütfen bilgilendirin

E-posta: overseas@cmm-nano.com