Ana sayfa > Çözümleri > İçerik

CCD Görüntülemeyi Etkileyen Faktörler

Aug 21, 2017

Piksel gibi teknolojik sıçramalar kameralara daha fazla pazar getirdi.

Video Ölçüm Makinesi'ndeki CCD kamerası da sürekli olarak optimize edilmiş, ancak CCD kamera görüntü kalitesinin, özellikle de CCD boyutunun etkisini çok az kişi anlıyor. Çoğu zaman mercek odak uzaklığı, maruz kalma toleransı, sinyal / gürültü oranı vb. Göz önüne alınır ancak bunların CCD boyutu ile yakından ilişkili olduğunu bilmiyoruz. CCD boyutunun etkisi tam olarak nedir? Aşağıda, CCD boyutu ve görüntü kalitesi arasındaki ilişkiyi kısaca tanıtacağız.

1. Duyarlı elemanlar MOS

CCD'nin ışığa duyarlı elemanı MOS, şarjı depolamak için kullanılan konteynerdir ve kabın hacmi maruz kalma toleransıdır. Ve CCD boyutu, doğrudan MOS boyutunu etkiler, bu nedenle boyut arttıkça, MOS hacmi artar, ancak kaçınılmaz olarak CCD pikselinde bir düşüşe neden olur. Ancak, CCD artan artışı sağlayacak, CCD'nin dinamik menzili, pozlama enlemi artacak, CCD ışıktaki daha ustalıklı değişikliklere duyarlı olabilecek, filmin güçlü idari seviyelere sahip olmasını sağlayacak.

Aksine, piksel geliştirilecek, ancak çözünürlüğün iyileştirilmesi resmin kalitesini artıracaktır. Ücret taşması görüntü parazitinin ortaya çıkmasına neden olur ve genel görüntü kalitesi düşer. Bazen, yüksek kaliteli bir görüntü elde etmek için piksel taleplerini azaltmak çok önemlidir.

QQ截图20170322091907.jpg3020S_副本.png

2.Fotoğraf mesafesi

DC'nin CCD boyutu çok küçük, muhtemelen sadece bir düzine veya bir kaç düzine 135 film, bu nedenle DC lens çok kısa. Diyafram indeksi lens odak uzaklığına eşittir, bu nedenle kısa odak uzaklığı sadece diyafram aralığını sınırlamakla kalmaz aynı zamanda ışığı yakalama kabiliyetini de sınırlayan objektifin çapını sınırlar.

3.Komparison ve Seçim

Genellikle kamera düzeylerini değerlendirmek için piksel kullanıyoruz, ancak nadiren boyutu düşünüyoruz. Aslında, boyut, dijital fotoğraf makinesi görüntülemenin önemli bir göstergesidir. Aynı koşullar altında, kamera boyutu ne kadar büyük olursa görüntü de o kadar iyi olur ve piksel o kadar yüksek olursa resmin kalitesi de etkilenir. Genellikle CCD aşağıdaki boyutlara sahiptir: 1 / 2,7 inç, 1 / 2,8 inç, 2/3 inç, 1/3 inç, APS, vb. Genel SLR kameralar APS'de, bu nedenle fotoğraf makinenizi seçerken size dikkat edin.Sorularınız veya tavsiyeleriniz varsa lütfen bize haber verin

E-posta: overseas@cmm-nano.com