Ana sayfa > Çözümleri > İçerik

Bir Ölçüm Yazılımı Nasıl Seçilir?

Jun 22, 2017

Yazılım, ölçüm makinesinin potansiyel hız ve doğruluk gereksinimini karşılamasını sağlar.

Günümüzün ölçüm yazılımı bu seviyeye ulaşabilir; en karmaşık programlar bilgisayar programlama bilgisi gerektirmese bile. Günümüzde, ölçüm yazılımı menü odaklıdır, operatöre ne yapması gerektiğini hatırlatmakta ve en olası seçeneği önermektedir.

 

Yazılım programları ayrıca istatistiksel süreç analizi ve kontrol işlevlerine sahiptir. İnce cidarlı parça ölçümü için uygulama yazılımı, kenarları, somunları ve cıvataları kullanarak adımları içeren iş parçasının konumunu ve ölçümünü basitleştirir. Tam fonksiyonel kontur, ölçüm makinesinin karmaşık, geometrik olmayan, düz olmayan iş parçalarını hızlı ve doğru bir şekilde çalıştırabilmesini sağlar. Türbin bıçakları, vidalı kompresör rotoru, vites, piston, CAM ve krank mili gibi.

 

Yumuşak manometre çalışma paketi geometrik ölçüleri düzeltmek için göstergeyi grafiksel olarak oluşturabilir ve parçaların özelliklerini matematiksel yöntemlerle yerleştirilebilir. Bazı programlar, ince duvarlar ve plastik montaj, ön cam ve egzoz gibi kural dışı şekilleri ölçmek için bu tür modülleri sağlar. Bu, pahalı sabit metre ihtiyacını azaltır. Diğer modüller 2-boyutlu ve 3-boyutlu optimizasyon işlemlerini gerçekleştirebilir ve profil karşılaştırmalarını tamamlayabilir.


image.png image.png


Veri iletim standardı, CAD sistemi ile iletişim sisteminin iletişimini tamamlamak için kullanılan ölüm arabirimi standardı ( DMIS ) gibi endüstri tarafından geliştirilmiş ve yaygın şekilde kabul edilmiştir . Ölçme makinesi ; İlk grafik değişim standardı (IGES), CAD sisteminden CAD sistemine veri alışverişini tamamlamaktır. Böyle bir fonksiyon ölçüm fonksiyonunu ters mühendislikte kullanılmaya yetecek kılar. Bu noktada, ürün verileri modüllerin veya parçaların ölçümünden gelir. Veri iletimi CAD veri geliştirme ve ölçüm prosedürleri için de yararlı olabilir. Doğru konumda, çevrimdışı olsa bile, seri üretimin ölçme makinasının yükünü azaltmaya yardımcı olabilir. Bu nedenle, Doğru ölçüm yazılımını seçmek kritik öneme sahiptir.

Nano Metroloji , dünyaca ünlü ölçüm yazılımını -Rational DMIS'yi benimser; görsel, kullanışlı ve akıllıdır. Yüksek verimlilikle çalışmanıza ve ürünlerinizin kalitesinden emin olmanızı sağlar; bu, birlikte çalışmak için en iyi seçim olabilir.

 

Sorularınız veya tavsiyeleriniz varsa lütfen bize haber verin

E-posta: overseas@cmm-nano.com