Ana sayfa > Çözümleri > İçerik

CMM için KGK Nasıl Seçilir?

Oct 19, 2017

İlk olarak, ekipmanın gücünün, normalde sıradan bir PC'nin veya güç sanayinin 200 w civarında olduğunu, MAC 300 w ve 600 w arasında sunucunun, diğer ekipman güç değerinin cihazın kullanım kılavuzuna başvurabileceğinden emin olun .

İkincisi, UPS'in nominal gücünü bilmeli, iki yöntem var: görünür güç (VA) ve gerçek çıkış gücü (W), çünkü reaktif güç varlığı farklılıklara neden, dönüşüm ilişkisi: görünen güç * güç faktörü = gerçek çıktı gücü.

Yedekleme ve çevrimiçi etkileşimin güç faktörü 0,5 ile 0,7 arasında ve çevrimiçi güç faktörü genellikle 0,8'dir.

QQ截图20171019170049.jpg

UPS'i ekipmanla eşleştirmek için, UPS'in gerçek çıkış gücüne dayanmalıdır.

Çevre seçiminin kullanımına göre, endüstriyel UPS ve ticari UPS ayrılabilir. Endüstriyel UPS, düşman çevreye uyum sağlar ve ticari KGK'nın çevre şartları daha yüksektir.

KGK genellikle iki tipe ayrılır: Endüstriyel frekans ve yüksek frekans. Endüstriyel frekans UPS, SCR doğrultucu, IGBT çevirici, bypass ve çalışma frekans yükseltme izolasyon transformatöründen oluşur. Doğrultucu ve trafo frekansı 50Hz'dir.
Yüksek frekanslı UPS, genellikle IGBT yüksek frekanslı doğrultucu, pil dönüştürücü, invertör ve baypastan oluşur. IGBT doğrultucu anahtarı frekansı, genellikle 50 Hz, güç frekansı ile karşılaştırıldığında, yüzlerce KHz kadar yüksek, hatta birkaç K onlarca KHz, yüksek frekanslı UPS denir.


Sorularınız veya tavsiyeleriniz varsa lütfen bize haber verin

E-posta: overseas@cmm-nano.com