Ana sayfa > Çözümleri > İçerik

Nasıl CMM ızgara hükümdarı temizlemek için

Yüksek hassasiyetli koordinat ölçme makine tozsuz kapalı ortamda çalışmaları için gereken, sıcaklığı 18-22 derece, hava nemi % 40 ile % 70 arasında kontrollü arasında kontrol altına alınmalı. Yani çevre ölçüm uygun Klima ekipman ile yüklenmesi gerekir. Koşullu kullanıcı hava kalitesi sağlamak için kurutma makinesi yüklemeyi seçebilirsiniz. Her ne kadar iyi bir ortamda, ızgara cetvelüç ölçüm makinesi koordinatları hala düzenli olarak bakım yapmak gerekir. Bu ölçüm doğruluğunu sağlamak ve üç koordinat ölçme aleti servis ömrünü uzatmak.

Izgara cetvel hassas ölçüm bileşeni, onun bakım ölçme hassas iyileştirilmesi büyük bir rol oynar. Darbeler ızgara cetvel temizlemek için doğru şekilde notlar şunlardır:

İlk olarak, susuz alkol ile emici topu daldırma, emici topu ızgara cetvel bir taraftan diğer tarafa silerek almak ve sonra onu yeniden temizlemek için temiz pamuk topu değiştirmek. Pamuk yeniden kullanılamaz ve ileri geri silin gerek yok. Silme sürecinde okuma kafası dokunmak o yapmak özellikle dikkat edin. Kafa okuma ızgara okumak için kullanılır çünkü kalibrasyon etiket sensörü, konumu ve ızgara uzaklığı doğru bir şekilde ayarlanır. Bunları değiştirdiyseniz, sistem başlamak olmaz, çok dikkat etmeyi unutmayın okuma hataları neden olur; Ve pamuk lif sopa ızgara üzerinde gürültü izin verme, fiber adsorpsiyon okuma kafası etkilemeye Elektrostatik üretecek. Izgara cetvel sık sildi değil, çeyrek ya da yarım bir yıl yolunda.

Renishaw açık ızgara cetvel için ızgara cetvel tabakası üzerinde koruyucu film bir tür vardır. Temizlemek istiyorsanız, flannelette su sıyrık veya susuz etanol ile silmek için daldırma. Ama hangi metanol, içermemelidir, metanol korozyon koruyucu film çünkü susuz etanol kalitesini yüksek, olmalıdır.


Lütfen bize sorusu olan varsa veya tavsiye bilgilendirmek

E-posta:overseas@cmm-nano.com