Ana sayfa > Çözümleri > İçerik

Daha doğru ölçmek nasıl? (I)

Jun 29, 2017

Aynı programı, aynı parçayı veya özelliklerin birkaç test sonucunu tamamen farklı bulduğumuzda farklı yönlerden kontrol etmeyi ve analiz etmeyi gerektirir; hatta farklı operatörler farklı sonuçlar verebilir veya ölçülen sonuç gerçek montaj durumu ile tutarsızdır. Nedeni hızla bulmak ve kalite kontrol riskini ortadan kaldırmak için lütfen aşağıdaki adımları takip edin:

İlk olarak, iş parçasının sıkıştırılmasını ve sabitlenmesini kontrol edin

Granit tezgahı çok pürüzsüz olduğundan, iş parçası doğrudan masanın üzerine yerleştirilirse, ağırlık ölçme makinesi ağırlık merkezinde hareket edecek veya hızlanan hareket titreşimler üretir. Bütün bunlar özellikle yedek parçalar çok küçük ve hafif olduğunda ölçüm sonuçlarını etkileyecektir. Dahası, kauçuk veya plastik bir tabaka yaymak çalışma masasını koruyabilir gibi görünüyor. Ancak, yedek parçalar için ölçümün tekrarlanabilirliğini kötüleştirebilir. Bu nedenle, toplu test için bilimsel bir sıkıştırma yöntemi, üç nokta da lokalizasyonu desteklemesi önerilir ve sıkıştırma tekrarının doğruluğunu sağlamak için güvenilir ve kullanışlı bir konumlandırma noktasına sahip olmalıdır.

image.png

İkincisi, makul kalemi yapılandırmasını seçin

a)      Taşlama makinesi işleme veya işleme çapağı olmayan bazı yedek parçalar için, daha büyük çaplı kalem önerilir; Kolay deforme olan iş parçası için küçük bir kuvvet ölçüm kafası seçilmesi önerilir.

b)     Prob Kalibrasyonu

Ölçüm kafasının kalibrasyonunun doğruluğu, ölüm doğruluğunun garanti altına alınması, özellikle de çok kafalı konumun kalibre edilmesi ve ölçüm hassasiyetini sağlamak için iki kez kontrol edilmesi gereken yıldız tipi probun kalibrasyonudur. Probu kontrol etmek için standart topu kullanırken, ölçümün yüksek doğruluğu için her katmandaki kalibrasyon noktaları uygun bir şekilde arttırılmalıdır; Kompleks kavisli yüzeyin karakteristiğini ölçmek için, kalibre edilmiş tabakaların sayısını arttırmak gerekir; Dikkat edilmesi gereken nokta, bir detayı gözden kaçırmamızdır: baş bileşenin berbat olduğunu teyit etmek; Iğne yakut küresel ve Standart küresel temiz.Herhangi bir soru ya da tavsiye varsa lütfen bize haber verin

E-posta: overseas@cmm-nano.com