Ana sayfa > Çözümleri > İçerik

Basınçlı Hava Tanıtımı

Mar 06, 2017

Her türlü işi yapmak için hava basıncından ve hava akışından yararlanmaya "pnömatik teknoloji" adı verilir ve sıkıştırılmış haldeki hava "sıkıştırılmış hava" olarak adlandırılır.

Hava, sıkıştırılmış havanın hammaddesidir, bu nedenle, sıkıştırılmış havanın kimyasal özellikleri havayla aynıdır. Güç kaynağı olarak, yüksek emniyetli, kirlilik içermeyen vb. Özelliklere sahiptir. Ayrıca, sıkıştırılmış havanın depolama kapasitesi çok güçlüdür. Depolama teknesi iyi sızdırmazlık sağladığı sürece, enerji konteynırda daima muhafaza edilebilir.

Basınçlı hava, bir çeşit güç olarak birçok avantaja sahiptir, bu yüzden yaygın olarak kullanılmaktadır.

1 (2) .jpg

Basınçlı havanın fonksiyonu

Hava en sık kullanılan sıkıştırılmış ortamlardan biridir, çünkü sıkıştırılmış hava almak kolaydır ve kirliliğe neden olamaz, bu nedenle sıkıştırılmış hava, otomasyonu gerçekleştirmek ve işçilik maliyetlerini düşürmek için çeşitli alanlarda ve sanayide kullanılır.

Bu nedenle, yüksek basınçlı sıkıştırılmış havanın özelliği nedeniyle, koordinat ölçme makinesi endüstrisinde uygulanması mümkündür. CMM için, basınçlı hava şu uygulamaya sahiptir:

1. Basınçlı hava, statik basınçlı tip hava yatağı için (hava yatağı olarak da adlandırılır) hava akımı sağlayabilir.

Çoğu CMM , hava taşıyıcılığında sıfır sürtünme hareketi uygular. Prensip, girişten hava yatağına yüksek basınçlı basınçlı hava girmektir, daha sonra hava, hava taşıyıcı yüzeyindeki delikten dışarı akar. Böylece, hava taşıyıcı ile kılavuz yol arasında belirli bir hava film kalınlığı gibi bir hava alanı olacaktır. Hava filmi yaklaşık sıfır sürtünmeyi gerçekleştirmek için hareket eden parçaların hareketini sağlayabilir. Bu şekilde, CMM'nin normal çalışmasını garanti eder. Bu nedenle, sıkıştırılmış hava CMM'nin normal çalışmasını garantileyebilir.

2. Sıkıştırılmış silindir dengesi için güç sağlayabilir.

Koordinat ölçme makinesinde Z ekseni dikey yöndedir, bu nedenle ağırlık tarafından yapılan kuvvet diğer bileşenler tarafından ortadan kaldırılmalıdır. Pürüzsüz hareket, güvenilir konumlandırma, basit yapı ve kolay ayarlama avantajlarından dolayı, denge silindiri halihazırda tüm koordinat ölçüm cihazlarının denge kısmı için ilk tercihtir. Yüksek basınçlı sıkıştırılmış havanın fonksiyonu denge sisteminde açıktır.


Sorularınız veya tavsiyeleriniz varsa lütfen bize haber verin

E-posta: overseas@cmm-nano.com