Ana sayfa > Çözümleri > İçerik

CMM (I) hata ölçme

Şu anda,Machine(CMM) ölçme koordineyaygın endüstrisinde kullanılan, bu bir genel amaçlı ölçüm cihazları yüksek hassasiyetle gibi yüksek verimlilik, kalite güvencesi araçlarınızı mekanik işleme, kalıp imalat, otomobil üretim, Havacılık ve uzay ve diğer sanayi olduğunu. Bu nedenle, CMM üretimde kullanılması önemlidir.

1. mekanik hata

CMM kendisi hataları nedeniyle parçaları işleme, kalibrasyon ve diğer faktörler bulunmaktadır. Genellikle tüm derece hatada geometrik parametrelere göre üç pozisyon, 6 doğruluk, 9 açı hata ve 3 kare hataları bölmek. Tamamen 21 bileşen parametre hatası.

2. ölçüm yöntemi hata

CMM kullanılan Boyut hata ölçümü parçaları ve bileşenleri, formu ve pozisyon hatası ölçüm, özellikle bu yüksek hassasiyet, yüksek verimlilik ve geniş ölçüm değerleri form hata ölçümü. Ve orada birçok yöntemleri formu andamp; ölçmek için türlü pozisyon hataları, GB1958-80andlt; Şekil ve pozisyon tolerans testi regulationsandgt; beş hata algılama prensibi belirtilir: göre ideal öğe ilkeleri ile; koordinatları Ölçüm prensibi; Gezinti boşluğu karakteristik parametrelerinin Ölçüm prensibi. Ve ayrıca 100'den fazla çeşit ölçüm yöntemleri listeler. Form andamp; ölçerken doğru algılama prensibi kullanamayız hataları, yerleştirin Ölçüm hatası neden olur. Bu nedenle, CMM ile çalışma yapan insanlar yöntemi, özellikle yöntemi formandamp algılamak için ölçme ile aşina olmalı; pozisyon hataları.

3. insan hatası

İnsan hatası genel neden: Puan kaydı belirli iş yükü koşullarının altında alınır. Puan, her kişi ölçüm hızını toplama Kılavuzu farklı olduğunda insan hata hangi insan hata neden oluştu. Diğer insan hatası bu öğeleri ölçerken onun yönde puan toplamak zordur nedeni. Ya da ne biz sık sık gerçek ölçüm noktası ve Kosinüs hata ölçüm teorisi noktası olduğunu söylüyorlar.


Lütfen bize sorusu olan varsa veya tavsiye bilgilendirmek

E-posta:Overseas@CMM-Nano.com