Ana sayfa > Çözümleri > İçerik

CMM (II) ölçme hatası

Jan 03, 2017

1. Çevre sıcaklığı

Hata E ölçme ve hata R tespit teslim edilmeden önce hangi olarak da bilinen temel hata öngörülen koşullar altında hata uzunluğudur. İlk çevre koşulları ortam sıcaklığı adımdır. Gerekli genel ortam sıcaklığı 20 ° C ± 2 ° C. Çevre sıcaklığı sadece CMM kendisi aynı zamanda parçaları test edilecek gerektirir içinde olmak kararlı. Sıcaklık tarafından etkilenen metal malzemeleri nedeniyle farklı sıcaklıklarda altında uzunluğu aynı şey değil bu yüzden soğuk küçültmek, ısı sintinelere üretecek.

2.Environmental nem oranı

Nem oranı 35 içinde kontrol ~ % 65 yaygın, nem ölçüm hata sadece etkiler, ama da ciddi hasar CMM, vb elektrikli ev aletleri bölümlerini. Nem Giderici CMM odaya yüklemek ve Ortam nem ile eşleşmesi. Nem çok küçük ise, az % 35 oranında, o ihtiyacı olan nem oranı artırmak için % 35'den biraz daha fazla.

3. basınç

Kullanarak koordinat makine ölçme şartları, basınç belirli bir değere ulaşmalıdır. Tüm CMM hava taşıyan gaz taşıyan olduğundan, düşük hava basıncı Ölçüm hatası ciddi etkileyecektir. Bazı kullanıcılar bu anlayış yeterli değil, havaya kurşun fabrikası tarafından sağlanan genel Hava kompresör istasyonu hava ikmal son derece kararlı.

4.Elektromanyetik

Elektromanyetik alan çok, hangi-ecek yapmak makine ölçme koordinat değiştiği için makine, ölçme koordinat elektromanyetik etkiler elektrik donatımın gelişigüzel rasgele hata üretir. Bu nedenle, herhangi bir trafo elektrik kıvılcım makine aletleri, frekans direnç, ark kaynağı, Dikiş Kaynakçı güçlü elektrik alanı, manyetik alan ve diğer cihazların yakınında makine dairesi ölçme koordinat gibi yoktur.

5. titreşim

Bazı titreşim kaynağı varsa, aynı zamanda CMM hata yapabilir ve titreşim kaynak farklı ise, farklı hatadır. Bu nedenle, makine ve diğer güçlü kaynak ekipmanları Delme hiçbir titreşim makinesi olduğunu gerektirir.

6. ışık

Işık da kolayca olmadan, Windows'u ayarlama özellikle ısı koruma önlemleri, iki bitişik duvar köşesinde inşa Oda ölçme insanlar tarafından göz ardı ortam sıcaklığında bir sorudur. Güneş ışığı altında sıcaklık farklı bir ölçüm hataya neden bilgisayar odasında yapacak. Işıkları Oda donand #39; t çok yakın makine ölçme koordinat bir parçası olmak.


Lütfen bize sorusu olan varsa veya tavsiye bilgilendirmek

E-posta:Overseas@CMM-Nano.com