Ana sayfa > Çözümleri > İçerik

CMM Algılama Sisteminin Seçimi

Sep 04, 2017

Tipik koordinat ölçme makinesi (CMM) algılama sistemi dört bölümden oluşur: ölçme kafası, prob uzatma parçası, kalem ayarı veya uzatma ve kalemi.

A. Prob

Temassız, temassız, manuel ve otomatik sondalı tipleri mevcuttur. Manuel kontak probu, kullanıcının müdahale etmesini gerektirir, böylece bileşen programı bağlantı noktasında askıya alınır, böylece bilgisayarın doğrudan kontrolünün ölçüm zamanını arttırır ve ölçümün doğruluğunu etkiler. Prob seçimi hedef hassasiyetini göz önünde bulundurmalıdır.

B. Prob Uzatma Bölümü

Prob uzatma parçasının seçimi, gerekli ölçüm türüne, ölçümün doğruluğuna, kullanılan probun kalitesine ve prob bağlantısının sertliğine bağlıdır. Prob uzatma kısmı, prob ve kontak tetiği arasında bulunur.

微信图片_20170821151502.jpg

C. Kalem Uzatma Bölümü

Kalem uzantısı ve adaptör, probun ulaşılması zor yerleri saptamasına yardımcı olmak için ölçümleri sağlayabilir. Kullanılan bileşenler, direksiyon mafsalı, yıldız tipi kalem içerir. Basit bir uzantı ve probun farklı iplik boyutlarına bağlanmasını sağlayan M3 / M2 ve M5 / M4 adaptörler. Kullanılan kalemin ipliğin boyutundan küçük olması durumunda, probun sertliği azaltılabilir ve bu da doğruluğunu azaltır. Prob dişinden daha büyük olan ve yanlış tetikleyiciye neden olacak bir kalemi kullanın.

D. Kalem Seçimi

Kalem seçimi için, yani temas gereksinimlerini karşılamak için dikkate alınması gereken iki ana nokta vardır ve iş parçasındaki tüm noktaların ölçümü, temas noktasında engellenmez ve tekrarlanabilir değildir.


Sorularınız veya tavsiyeleriniz varsa lütfen bize haber verin

E-posta: overseas@cmm-nano.com