Ana sayfa > Çözümleri > İçerik

Koordinat Ölçüm Makinesinin Uygulamaya Uygulanması

Aug 03, 2017

Koordinat ölçme makinesi şu an sadece bir tür laboratuar ölçüm aleti değil aynı zamanda işleme ve montaj atölyesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Otomotiv endüstrisinde CMM, ürün kalite güvencesi ve kalite kontrolünde gerekli olan ölçme aracıdır. Koordinat ölçüm cihazının pratikte uygulanması esas olarak aşağıdaki hususlara yansıtılmaktadır:

1. Ürün kalite denetimi.

Ürün işleme şekli nedeniyle gittikçe daha karmaşık, daha yüksek ve daha hassas bir hale gelir, CMM kademeli olarak ürün kalite kontrolünün ana fikstürü haline gelir. Bir sonraki işleme prosedürüne nitelikli ürünler sunmak için tüm işleme boyut denetimini yapmakta kullanılır. Her işleme prosedüründe, bir durum değişikliği olduğu sürece, aletin değiştirilmesi, parça işleme zamanı veya program gibi CMM tespiti için gönderilmesi gerekir. Oldukça karmaşık mekanik parçalar için, geleneksel fikstür, kalite kontrol gereksinimini zaten karşılayamıyor ve aynı zamanda prosesin karmaşıklığı nedeniyle ölçerin işlenmesi ve tasarımı zor bir problem haline geliyor, bu yüzden koordinat ölçme makinesi ana kalite vasıtası haline geliyor denetim.

东莞洄科.jpg

2. Ekipmanın ayar durumunu anlayın.

Ölçüm sonuçları parça boyutunun işlenmesinin tolerans alanının bir tarafına doğru eğildiğini gösteriyorsa, ekipmanın en iyi şekilde aktarılamadığını gösterir, gerektiğinde ekipman veya fikstürü ayarlayabiliriz.

3. Sürecin gelişme eğilimini anında anlayın ve ürün ve ekipman durumuna uyarı sinyalleri gönderin.

Bir yönde işlenmiş sistemik parçanın boyutu sürüklenirse, takım aşınması, termal sürüklenme veya diğer faktörleri belirtir. Form hatasının geometrik parametrelerini ölçerek bulursanız, giderek daha büyük, bıçakları donuk, sürtünmeyi arttıran, salınımların işlenmesini ve benzeri bıçakları gösterir. Dolayısıyla, ilgili personele, düzeltilmesi gereken zamanında önlem almayı hatırlatmamız gerekir.


Sorularınız veya tavsiyeleriniz varsa lütfen bize haber verin

E-posta: overseas@cmm-nano.com