Ana sayfa > Çözümleri > İçerik

Veri deformasyon çözümü ve CMM uygulanması

Tersine mühendislikkarmaşık bir CAD teknolojisi, bu ürün bir mock-up üzerinde dayanıyordu kullanarakÜç koordinat ölçüm makinesiüç boyutlu modelleme PC ürünlerinin yeniden oluşturun ve sonra ürün tasarımı tamamlamak için.

Genellikle bariz deformasyon sahip, ölçüm geniş ve esnek ürünlerin elde edilen veri ölçüm doğru ürün geometrisini yansıtmak değil. Böylece geometrik ortadan kaldırmak bozulma geometrik modelleme büyük önemi vardır.

A. deformasyon işleme prensibi

Basit bir form, süperpozisyon doğrusal veya doğrusal olmayan bir dizi ürün deformasyon azalır.

1. çekme dayanımı deformasyon: iş parçasına uzama veya sıkıştırma

2. shear deformasyon: yamultma göreli hareket boyunca dış güç yönünü tarafından iki bölümden

3. bükme saptırma: merkezi hattı çubuğunun bir eğriyi düz çizgi değiştirme

4. yüksek deformasyon: bir bar dönüş ekseni etrafında bir kesit

Dört temel deformasyon vardır ancak doğada pek çok benzerlikler vardır, bu özellikleri kullanarak matematiksel modelini basitleştirebilir.

B.The anahtar yöntem deformasyon sürecinde

O-parçalar için karmaşık şekil ile nokta verileri iş parçasına özelliği tanımak zor yapmak için oldukça yoğun. Aynı zamanda, iş parçası kontur nedeniyle yeterli iş parçasına vücut ifade etmek için imzalar, yani sadece iş parçasına kontur noktası çıktı ekran deformasyon ile başa çıkmak gerekir noktasıdır. Sonrasında işleme, kontur noktalarının doğru bilgilere göre çıkış olmamıştır iç kontur noktaları için aynı işlemi uygulayın.


Lütfen bize sorusu olan varsa veya tavsiye bilgilendirmek

E-posta:Overseas@CMM-Nano.com