Ana sayfa > Çözümleri > İçerik

3D boyutlu ölçme aracı (I) geliştirilmesi

Bilim ve teknolojinin hızlı gelişimi ile birçok alanda giderek boyutu ölçmek ve parametre çalışma-parçanın şekli için gereksinimleri için önerilir. İnsanlar başarılı bir şekilde pek çok yöntem ve araçları, ölçme geliştirdik, ancak şu anda hepsini maliyet, ölçüm aralığı ve doğruluğu vs., hangi vebizimle #39 sınırlaması var; t bilim ve teknolojinin gelişimi ihtiyaçlarını karşılamak. Aşağıda avantaj ve dezavantaj-in 3D aracı ölçüm vardır.

A. ölçüm iletişim

a. CMM

Üç boyutlu iletişim ölçüm yöntemi geleneksel sonda türünden geliştirilmiştir. Günümüzde,Üç koordinat ölçüm machine(CMM)başarılı yöntem geliştirilmesi ve 3B araçları ana kullanım modelidir. Üç koordinat ölçüm makinesi sadece bir tür çok fonksiyonlu ölçme aletleri yüksek hassasiyetli, güçlü kapsamlı geometrik ölçüm cihazları bir tür değil. Bu hassas makine, hassas tasarım, elektronik teknolojisi, bilgisayar teknolojisi, yazılım teknolojisi ve yüksek teknoloji temelinde var.

Üç koordinat ölçüm makinesi genellikle ana yapısı, ölçüm sistemi, kontrol sistemi ile oluşur,soruşturma sistemi, aygıt, bilgisayar ve yazıcı ve displayer gibi terminal ekipman görüntü. Onların ilişki aşağıda gösterilmiştir.


Lütfen bize sorusu olan varsa veya tavsiye bilgilendirmek

E-posta:Overseas@CMM-Nano.com