Ana sayfa > Çözümleri > İçerik

3D boyutlu ölçme aracı (II) geliştirilmesi

Oct 24, 2016

B. Developemnt sonda sisteminin

İçindeÖlçüm makinesi (CMM koordine), doğrudan soruşturma ölçümdür gerçekleştirebileceğiniz alet bileşenleri doğrudan ölçüm doğruluğu test etkinlik ve işlem otomasyon derecesini etkiler. Böylece koordinat makine üreticileri ve araştırmacılar sonda ölçüm yüksek performanslı çalışmaya daha fazla enerji harcamak.Sonda-ebilmek var olmak bir sensör görmüş olan türü, yapı, ilke olarak, çok daha karmaşık sonra genel ölçüm kafa performanstır.

Onun sonda çalışması açısından:

(1) araştırma ve basit yapısı, yeni türü geliştirmek içinüç boyutlu ölçüm yüksek hassasiyetlisonda, mikro iş parçası ve yüksek hızlı sonda ölçüm için uygun ölçmek için özellikle uygun.

(2) prob aksesuarları geliştirmek için koordinat makine fonksiyonu genişletin.

(3) temassız ölçüm probu geliştirmek ve ölçüm doğruluğunu geliştirmek ve aralığı ve kapsamını genişletmek için.

C. avantajları ve dezavantajları CMM

Bir modern büyük hassas ve kapsamlı ölçüm aracı olarak, üç koordinat ölçüm makinesi de dahil olmak üzere önemli avantajları vardır:

(1) Hangi uzamsal koordinatları ölçüm noktası fark, güçlü esneklik, üç boyutlu kontur boyut ve konum parametreleri çeşitli bileşenleri kolayca ölçebilirsiniz;

(2) yüksek hassasiyetli ölçüm ve güvenilirlik;

(3) dijital aritmetik ve program kontrol kolayca fark ve akıllı derece.

Ancak, üç koordinat ölçüm makinesi Ayrıca, kendi eksiklikleri vardır. Operatörler için pahalı, daha yüksek gereksinimleri ilkidir.


Lütfen bize sorusu olan varsa veya tavsiye bilgilendirmek

E-posta:Overseas@CMM-Nano.com