Ana sayfa > Çözümleri > İçerik

CMM ile Normal ölçüm (II) arasındaki fark

Oct 17, 2016

Pozisyon hatası değişiklikleri ölçülen öğelerin faktörlere gerçek tutarı ile ilişkilidir. Gerçek parçaları kıyaslama da şekil hata olduğu gibi böylece o lüzum genellikle yeterli şekli ile yüzey kullanın kıyaslama elemanları geleneksel ölçümdeki benzetimini yapmak.

KullanırkenÜç koordinat ölçüm makinesi, biz sadece koordinat noktalarında çeşitli iş parçası ölçmek gerekir, sonra paralel hata bilgisayar tarafından hesaplanır. Parçaların gerçek durum yakın daha çok test edilen bir yer, eserler ile yapmak yok, hassas ölçme CMM doğruluğu üzerinde bağlıdır.

Yüzey ölçüm bölünmüş iki tür: ölçülen teorisi biri yüzey şekli bilinen, genellikle gerektirir ölçme eğri yüzey profili hata; aslında gerçek yüzey değerlendirmek Diğer teori bu eğri yüzey şekli teorisi yüzey gerçek ölçülen verilerine göre bilinmeyen, uydurma. Geleneksel yöntem esas olarak ölçüm ilk tür için kullanılır.

CMM kullanarak ölçüm işlemi sırasında biz sadece tezgah, doğru konumlandırma ve hizalama, üzerinde test edilecek parçalar yerleştirmek için manuel ölçüm modunda birkaç puan ölçmek ve teorik dağılım ile ölçülen karşılaştırılması.

Sadece zavallı tekrarlanabilirlik ama düşük ölçüm verimlilik geleneksel ölçme yöntemi vardır. Üç koordinat ölçüm makinesi daha geleneksel ölçme aletleri, ama aynı zamanda geometri boyutunu ve şeklini ölçebilirsiniz master daha zordur. Ölçüm konumu hatada simülasyon kıyaslama için yedek aygıtı kullanmanız gerekmez. Ayrıca ile CMM olduğunuyüksek ölçüm doğruluğuve verimlilik ölçme, hangi üretim kalitesi testi bir zorunluluktur.


Eğer lütfen bildiriniz herhangi bir quesrions veya tavsiye

E-posta:Overseas@CMM-Nano.com