Ana sayfa > Çözümleri > İçerik

Kalibrasyon sonucu CMM sonda denetim tarafından neden etkisi

Sep 01, 2016

Sonda sistemi esas olarak iş parçası yüzeyine ölçmek için kullanılan üç koordinat ölçüm machine(CMM), anahtar parçasıdır. Ve iş verimliliği ve üç koordinat ölçüm makinesi duyarlığını kapalı ilişkisi vardır. Gelişmiş ölçüm kafası yerde CMM üstün hiçbir işlevleri vardır.

CMM sonda kalibrasyon iki ana amaca sahiptir: Ruby on Rails stylus tazminat çapını almak ve farklı açı stylus doğru ölçüm arasında ilişki kurmak. Kalibrasyon doğruluk sonda doğrudan kalibrasyon kesinliğini etkiler. Sonda ayarı'nda üç koordinat ölçüm makinesi surveyor takip sorun dikkat etmelidir:

1. uygun ölçme seçme kalemi ve uzantısı, genel 4 * 30 stylus uzantısı olmadan kullanın. Sıkıca kalemi ve küre yüklemek, kalemi temizle ve susuz alkol küre.

2. sonda kalibrasyon sonra sonda kalibrasyon doğruluk doğrulama, doğrulama programın sapma yapılmalıdır ya da bilgisayar yazılımı, en fazla 30 mm ile bilinen halka ölçer ve gage blok doğrulama eksiksiz bir dizi oluşturmak için.

3. sonda kalibrasyon hızını ölçme doğruluk kalibrasyon hızı ile tutulması. Özellikle için uzun bir süre veya sonda kalibrasyon ölçüm hızı farklı olduğunda için sık sık kullanılan, tazminat çapı ve yakut topu çapı farklı olacaktır.

4. sonda kalibrasyon sonuçları formu hata büyüktür bulduysanız düşünmelisiniz neden tarafından aşağıdaki nedenlerden ya da değil olup olmadığını: ilk olarak, soruşturma veya küre sildi değil, temiz sonra tekrar kontrol; sildi İkinci olarak, sonda kafası çok eski, değiştirilmesi gerektiğini; Üçüncü olarak, doğruluk Rehberi Ray büyük değişiklikler var, deplasman kalibrasyon hassas kontrol edilmelidir; İleri, hava yastığı engellenir, zamanında temizlenmesi ve ayarlanabilir. Çapı normal değil, göz önünde bulundurmanız gerekir bulundu olup olmadığını değil silin temiz ya da küre çapı giriş normal olup olmadığını.


Lütfen bize sorusu olan varsa veya tavsiye bilgilendirmek

E-posta:overseas@cmm-nano.com