Ana sayfa > Çözümleri > İçerik

Sıcaklık ve nem CMM üzerinde etkisi

Sep 07, 2016

Üç koordinat ölçüm machine(CMM) normal çalışma sıcaklığı 20 ℃±2 ℃ ve nem % 40-% 70. CMM sıcaklığını alttan üste artar ve sıcaklık her an değişiyor. Sıcaklık ve parçalar sıcaklık ızgara her eksen fark etkisi olacaktır bu yüzden üç ölçüm makinesi ölçüm hassas koordine etmek. Nem çok büyük ise, aslında, bu kötü kayan blok ve doğrudan araç zarar verir makine ölçme bazı anahtar çekirdek bileşenleri zarar. Bu yüzden biz kapalı sıcaklık ve nem sağlamak için mümkün olduğu kadar üç koordinat ölçüm makinesi kesinliğini artırmak için normal aralıkta kontrol edilebilir.

 NANO Metrology is a manufacturer of Precision measuring machine

Üç koordinat ölçüm makinesi hassas ölçme aletleri bir tür olarak, zamanında bakım makine servis ömrünü uzatmak, -ebilmek doğruluğunu garanti ve başarısızlık oranı azaltmak.

Üç koordinat ölçüm makine çevre, katı Yani kesinlikle oda sıcaklığına ve nem kontrol etmek için gereklidir.

CMM gaz taşıyan yapı teorik olarak giymek ama temiz hava kaynak yoksa, yağ, su gaz taşıyan neden olabilir kirleri kütük parçası ya da, daha ciddi gaz taşıyan ve demiryolu çizik yüzen olmaz. Bu yüzden düzenli olarak makine hava kontrol ve su, düzenli olarak temiz filtresi ve yağ-su ayırıcı drenaj. Hava kaynağı da yatırılmalı dikkat gasholder kompresör veya gaz temini de hava düzenli olarak kontrol gerek.


Lütfen bize sorusu olan varsa veya tavsiye bilgilendirmek

E-posta:overseas@cmm-nano.com