Ana sayfa > Çözümleri > İçerik

Temassız Ölçüm Metodunun Sorunları ve Gelişme Eğilimi

Oct 31, 2016

A. Gerçek zamanlı ölçüm . Endüstri alanında, maliyeti düşürmek, verimliliği ve kaliteyi arttırmak önemlidir, böylece gerçek zamanlı 3D ölçüm alanı çözülecek problem haline gelmiştir. Gerçek zamanlı 3 boyutlu şekil ölçümü, ekran ve 3B koordinat ölçümlerini başarıyla gerçekleştirebilir, üretim kontrolü ve çevrimiçi kalite tespiti yapabilir ve anahtar yüksek hızlı çevrimiçi hesaplamayı gerçekleştirmektir.

B. Yansıtıcı bir yüzeye boyanmamış olanlar için ve nesne şekli doğrudan yüzey üzerinde ölçülebilir. Yansıtıcı yüzeyli olanlar için 3D şekli ölçüm yapabilir , bu alanda acil bir ihtiyaç var, ancak bu alanda neredeyse hiç araştırma yok. Yüzeyde yansıma ile ölçülen akım ölçme teknolojisine göre, yüzeyde toz boya kullanılması istenen kalıp yüzey şekli ölçüm hızını yavaşlatacak ve ölçüm doğruluğunu azaltacaktır.

C. Üç boyutlu ölçümler için optik sistemin değerlendirme standardını oluşturmak. Standardın önemli bir kısmı eklenmelidir:

1. Boyut, yüzey pürüzlülüğü ve malzeme standart örnek bileşenleri;

2. Matematiksel model ve hata karakteristikleri;

3. Ölçüm hızı ve aralığı;

4. Tekrarlanabilirlik ve yeniden görünme süreci;

5. Kalibrasyon süreci;

6. Güvenilirlik değerlendirilmesi.

D. Yüksek hassasiyetli geniş ölçüm aralığı. Çoğu ölçme sistemi ölçme aralığına göre uzlaşma doğruluğunu ayarlar, ancak aynı zamanda yüksek hassasiyete ihtiyaç duyar .

E. Ölçüm sistemi kalibrasyonu ve optimizasyonu ve sensör tasarımı. Sistemin kalibrasyonu ve optimizasyonu ölçüm hassasiyetini arttırmanın anahtarıdır.

F. Görev kısıtlamaları olan senaryoları vurgulayın. Farklı uygulama amaçları için en uygun seçim, bir hedef ve görev odaklı ölçüm sistemi oluşturun.


Sorularınız veya tavsiyeleriniz varsa lütfen bize haber verin

E-posta: overseas@cmm-nano.com