Ana sayfa > Çözümleri > İçerik

CMM ile İşlem Yapmanın Nedenleri ve Çözümleri Çalışmayı Durdurma (I)

Feb 23, 2017

Koordinat ölçme makinesi (CMM) , mekanik, elektrik ve yazılımları entegre eden bir tür entegre ürünlerdir, bu nedenle muhtemel hatanın çeşitli alanlarda çeşitli yönlerini içermesi gerekir. Aşağıda, CMM'nin durdurulmasının ana nedenlerine göre çözümler sunmaktayız.

A. Sıcaklık

1. Sıcaklık, ölçme makinesinin doğruluğunu etkileyen en büyük faktördür.

2. Makine odasını ölçerken, sıcaklık alttan üste doğru artmaktadır. Ve her zaman değişiyor. Böylece, her bir eksen ızgarası sıcaklığı ve parça sıcaklık farkı, ölçüm makinesinin doğruluğunu etkiler.

3.Not makul sıcaklık kontrolü yöntemi (sadece açık havada kullanımda iken makineyi kapatır kapanır hava şartı), iç sıcaklık dengesizliğine neden olabilir. Sıcaklık her zaman değişiyor. Makine istikrarsız bir durumda, ölçüm doğruluğu çok zayıf olacaktır.

Optik sistemli ph20 sondası

Çözümler ve gereksinimler:

1. Ölçüm yazılımında doğrunun düzeltilmesi ve sıcaklık düzeltmesi ile sıcaklığın etkisini ayarlayabiliriz.

2.Elektrikli ekipman, bilgisayar ve diğer ısı kaynakları ölçüm makinesiyle belirli bir mesafeyi korumalıdır.

3.Bu frekans dönüştürme klima seçmek daha iyidir, hava durumu konumu makul planlaması olmalıdır. Hava koşulu rüzgarının doğrudan ölçüm makinesine çarpması yasaktır, çünkü üst ve alt sıcaklık farklarından dolayı havanın yönü yukarı dönük olacak ve iç hava sıcaklığı dengesini koruyacaktır.

4. Sabahları her gün çalışırken hava şartlarını açın, çalışmadığı zaman kapatın.

5. Ölçüm odasında ısı korumalı olmalı, oda kapıları ve pencereleri kapatılmalı, sıcaklık kaybını azaltmalı, güneşe maruz kalmamalıdır.

6.Özel oda ölçme yönetimini güçlendirin, ekstra personel bulundurmayın.


Sorularınız veya tavsiyeleriniz varsa lütfen bize haber verin

E-posta: overseas@cmm-nano.com