Ana sayfa > Çözümleri > İçerik

Pnömatik Elemanların Kullanımı ve Bakımı (I)

Mar 27, 2017

A. Yükleme

1. Hava işleme bileşenlerini takarken, lütfen bakım alanının yeterli olduğundan emin olun.

2. Hava işleme bileşenlerini unutma veya monte etmeyin, hava filtresi kapağını ve yağ buğu filtresi dikey olarak aşağıya monte edilmelidir.

3. Basıncı yükseltmek için tahliye vanasını yön boyunca ayarlayın. Ayar tamamlandığında, valfi kilitlemek için el çarkına aşağı doğru basın.

B. Bağlantı borusu

1. Hazırlık

Boruları bağlamadan önce, kesme parçalanması, yağ ve toz tamamen atılmış olmalıdır.

2. Sızdırmazlık bandının sarım yöntemi

Dişli bağlantısı yapılırken, boruya iplik ince taneleri ve sızdırmazlık bandı parçaları bırakmayın. Sızdırmazlık sırasında, iplik alanına 1.5 ~ 2 diş mesafesinin mühürlenmesine izin verilmemektedir.

Lütfen deformasyon akrilik reçine sistem bileşenlerini içermeyen yapıştırıcılar ve yapıştırıcılar kullanmayın.

3. Su borusunun girişini ve çıkışını ve hava borusunu karıştırmayın.

4. Yerçekimi ve büküm torku altında pnömatik bileşenler oluşturmayın.

IMG_4848_ 副本 .jpg

C. Hava temini

1. Çalışma ortamı hakkında

Basınçlı hava çalışma ortamı olarak kabul edilir. Kullanıcılar başka sıvı kullanmak istiyorlarsa lütfen firmamızla iletişime geçin.

2. Yoğun su çok fazladır.

Basınçlı hava çok miktarda yoğun su içerdiğinde, yoğunlaşmış su pnömatik bileşen hareketinin bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle, hava filtresinden önce hava kurutucusu ve yoğunlaştırıcı kollektörü takılmalıdır.

3. Yoğun su tahliye yönetimi

Kullanıcı, hava filtresindeki yoğunlaşmış suyu boşaltmayı unuttuğunda, su tarafına akacaktır, bu da pnömatik bileşen hareketinin başarısız olmasına neden olur.

Kullanıcı yoğun su boşaltma yönetiminde güçlük çekiyorsa, lütfen otomatik drenaj fonksiyonuna sahip hava filtresi kullanın.

Basınçlı hava kalitesi ile ilgili detaylı gereksinimler için firmamızın basınçlı hava arındırma sistemine başvurun veya onay için Nano ile iletişime geçin.

4. Sıkıştırılmış hava kimyasallar, organik çözücü yağı, tuz, aşındırıcı gaz vb. Içeriyorsa, pnömatik bileşenlerinde arıza veya hasar meydana gelebilir.


Sorularınız varsa lütfen bize bildirin

E-posta: overseas@cmm-nano.com