Ana sayfa > Haberler > İçerik

ÖLÇER VE CMM KARŞILAŞTIRILMASI

Jul 19, 2016


Ölçüm bir araçtır özel her türlü mekanik boyutunu denetlemek için ölçer, oto yedek parça Çap pergeli, gibi profesyonel ölçüm araçları değiştirmek için fiş gibi kitle üretilen ürünler için hangi uygun ölçüm pozisyon Endüstriyel Üretim kuruluş tarafından üretilen, vb. Aşağıdaki önlemleri yapabilirsiniz: belgili tanımlık anahtar şekil algılama, karakteristik çizgi algılama, fonksiyonel delik algılama, büyük deformasyon alanı algılama sırasında derleme işlemi, prototip derleme, algılama ve benzeri eşleme işlevi erken evre. CMM bir tür kesici takımlar için ölçme hassas ait olduğu, hemen hemen tüm parçalar ölçülebilir, ölçüm doğruluğunu da dahil olmak üzere Ayrıca CMM destek gerekir. CMM yaygın olarak kullanılan ölçme aletleri bir tür, ama CMMs genellikle online ölçüm için uygun değildir. Biraz fark vardır.

1. mal. Ölçüm bir kerelik yatırım CMMs daha az, ama uzun vadede düşünme, CMM maliyet ölçüm maliyeti düşüktür. Ölçer ölçüm modelleri tüm ölçülen nesnelerin yapmanız gerekir, maliyeti çok yüksektir. Ve esnek fikstür ile kombine CMM maliyet avantajları uzun vadede her ne kadar ilk yatırım daha büyüktür ve belirli günlük bakım maliyeti vardır.


2. esnek. Ölçüm ekipmanları parçaları veya derleme özel ölçü için bir tür, en esnek değildir. Esnek fikstür ile kombine CMM parçalar hemen hemen her türlü ölçebilir, esneklik çok iyidir.


3. Ölçüm kolaylık. Ölçüm rahatlığı çok hangi sadece parçalar ölçüm içinde koymak gerekir iyidir. CMM gerekli sabit parçalar için esnek fikstür ile birlikte kurmak bir koordinat sistemi, program, vb ama kolaylık ölçmek için taşınabilir kol makinesi büyük ölçüde tatmin ölçüm kolaylık.


4. doğruluk. Fikstür doğruluğunu olduğunu genellikle ±0,15-±0.2mm. Vernier kumpas ile doğruluk düzeyi ise ±0,1 mm. CMM kadar doğruluk mikron düzeyinde genel olarak erişebilir.