Ana sayfa > Haberler > İçerik

FARK EBTWEEN TAM OTOMATİK VE YARI OTOMATİK CMM

Jul 22, 2016


Üç CMM, aslında, tam otomatik, yarı otomatik ve manuel türe ayrılabilir. Kılavuz tamamen yapay tarafından kontrol edilir iken otomatik tamamen bilgisayar tarafından kontrol edilir. Ve yarı otomatik bir tam otomatik döner iğne baş ve denetim sistemi, iğne açı dönüştürmek gerektiğinde, el ile prob açısı dönüştürmek zorunda sürece. Yarı otomatik ve tam otomatik arasındaki fark hakkında bize bildirin!


A. fiyat farkı

Alıcı açısından, ilk endişe fiyat farkı olmalı, yarı otomatik CMM sonda başkanı tam otomatik olanlar bundan farklıdır. Manuel otomatik ucuzdur.

B. ölçme hassasiyeti

Göreli fiyat için ölçüm doğruluğu, yüksek doğruluk için daha kaliteli yol açabilir, böylece ürün nitelikli olup olmadığını test edebilirsiniz Menkul biridir. İçin ihtiyaç nedeniyle bir yarı otomatik test, ayarlamak için yapay bazı hata ölçüm işlemi olabilir. Tam otomatik tamamen insan yapımı hata büyük ölçüde azaltan PC tarafından kontrol edilir. Bu yüzden nispeten otomatik CMM doğruluğunu bu yarı otomatik CMM yüksektir.

C. üretim verimliliği

Bir kuruluş kök kalitesi dışında verimliliği olduğunu. Tam otomatik CMM ölçüm, hangi adil lüzum mühendis bilgisayar önünde ayarla ve programda koymak sürecinde bilgisayar tarafından kontrol edilir. Yarı otomatik CMM el ile test etkisi nedeniyle değil iken. Olarak el ile sonda kafası dönüştürmek için ihtiyacınız sürece bunu yarı otomatik CMM tam otomatik olanlardan daha az avantajları vardır.

Biz yarı otomatik ve tam otomatik CMM yukarıdaki arasındaki farkı tanıtmak. Aslında çünkü tam otomatik ve yarı otomatik tercihi tamamen gerçek durum nedeniyle hangi daha iyi olduğunu söyleyemem. Genelleme olamaz.